AZS lepszy - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: poniedziałek, 29.04.2024 | Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

« powrótAZS lepszy

AZS lepszy

14.03.2009 22:42 - Admin Nie udał się rewanż w Szczecinie.AZS wygrał pierwszą i drugą kwartę, w trzeciej mieliśmy szanse na zniwelowanie przewagi ,niestety nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji grając nieskutecznie w kontrataku.W ostatniej części meczu gospodarze kontrolowali grę i choć nie brakowało emocji , nie dopuścili do nerwowej końcówki.
AZS Radex Szczecin-Doral Zetkama Nysa Kłodzko 88:75 (19:16, 24:17, 15:16, 30:26)
Punkty zdobywali:Jakóbczyk 24,Sterenga 21, Bawolski 8(2),Dżwilewski 7, Lipiński 7(1),Stochmiałek 6,Motyka 2.
Dla AZS punktowali:Pytyś 21,Biela 24,Mrożek 12(2), Majcherek 10,Karaś 9(1),Michalski 4,Łukomski 4,Kwietniewski 2,Podgalski 2
Zdjęcie i relacja - portal" Moje miasto Szczecin "
Relacja :

Od pierwszych minut na parkiecie przeważali gospodarze. Podopieczni trenera Majcherka są na fali od wygranego meczu ze Spójnią Stargard. Zwycięstwo z lokalnym rywalem wyraźnie poprawiło ich morale, bo teraz wygrywają każde kolejne spotkanie.

Szczecinianie dyktowali warunki gry, jednak goście nie poddali się i także starali się walczyć o jak najlepszy rezultat. W efekcie pierwsza kwarta była bardzo emocjonująca i wyrównana. Ostatecznie wygrali ją szczecinianie 19:16.

Druga kwarta rozpoczęła się od wyrównanej walki obu ekip. AZS szybko zdobył przewagę. Szczecinianie zaczęli grać o wiele pewniej w defensywie i to był klucz do zwycięstwa. Drugą kwartę wygrali 24:17, a w całym meczu prowadzili już dziesięcioma punktami.
Po przerwie inicjatywę przejęli goście. W trzeciej kwarcie to oni lepiej rozpoczęli grę i śmielej atakowali. Nasi zawodnicy byli wyraźnie zaskoczeni takim obrotem sprawy i nie potrafili powstrzymać naporu przeciwnika. Jadnak sytuacja szybko wróciła do normy. Trener Majcherek poukładał grę swoich podopiecznych i znów gospodarze grali swoją koszykówkę. Co prawda przeciwnicy odrobili jeden punkt straty, ale wszystko wskazywało na to, że komplet punktów zostanie w Szczecinie.

Czwarta kawrta dostarczyła kibicom ogromnych emocji. AZS miał co prawda przewagę, ale koszykarze z Kłodzka nie dawali za wygraną i ostro walczyli do samego końca. Ostatnia część meczu była zdecydowanie najbardziej ofensywna, gdyż zespoły rzuciły w niej najwięcej punktów, a kibice co chwilę oglądali bardzo ciekawe i efektowne zagrania. Ostatecznie AZS zwyciężył 30:26, a w całym spotkaniu 88:75.